A teď se přeneseme do roku 2039

Před dvaceti lety jsme se mohli podívat na film Matrix, byla zde zajímavá myšlenka, že vše co bereme jako skutečnou realitu, to je ve skutečnosti jenom virtuální realita, vytvořená v počítačovém systému. 

Za těch dvacet let se zde mnohé mnoho změnilo, telefon, který byl použit ve filmu Matrix by si dneska už nikdo nekoupil, protože je možno si koupit mnohem vyspělejší telefony. Podívejme se třeba na fotoaparáty před dvaceti lety a dneska, nikdo už nepoužívá kinofilm a každý používá digitální malý fotoaparát jako je třeba fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ82 který lze využít i jako kameru. 
 
Mnoho zboží si vybíráme na internetu a platíme je kreditní kartou nebo mobilním telefonem, v některých obchodech si můžeme zboží sami namarkovat a nepotřebujeme tak člověka za pokladnou, přichází doba udělej si to sám, sami si sestavíme počítač a sami do něj nahrajeme operační systém a programy, sami si sestavíme nábytek, sami si naprogramujeme stránku na internetu pomocí redakčního systému, atd. 
 
A teď se přeneseme do roku 2039 náš fotoaparát Panasonic Lumix DMC-FZ82 jsme už dávno vyhodili do odpadu. Místo stránek které dneska jsou na internetu je zde globální virtuální realita s umělou inteligencí, vše se digitalizovalo, ráno se probudíme a nasadíme si virtuální helmu a virtuální oblek, helmu a oblek sundáme teprve tehdy, když půjdeme spát.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..