Ano, neumíte optimálně žít

Život je veliký dar, kterého si začínáme vážit teprve tehdy když jsme nemocní nebo staří, život je naprogramovaný dočasný proces, vše, co je živé, bylo evolucí vytvořeno a výchovou nastaveno k tomu, aby to optimálně sloužilo nějakému účelu.

V čem je tajemství optimálního života? O tom, jak správně bychom měli žít bylo napsáno mnoho knih a je zde i mnoho stránek na internetu, přesto nikdo neví, jak optimálně žít, kde je zakopaný pes? Problémem jsou protiklady, aby se měl někdo dobře tak se musí mít někdo zle, vše je boj nebo hra o hodnoty, dobrota je tak žebrota. 

Ten druhý je čert a já jsem anděl, takto myslí naše pokrytecká inteligence, co chce vše v nás a okolo nás egoisticky řídit. Pokud bychom egoistickou inteligenci měli pod dokonalou kontrolou tak následkem by bylo to, že se z nás stanou stroje bez citu a charakteru. To by vedlo nakonec k zániku naší kulturní civilizace, protože bychom se pozabíjeli podle hesla z cizího krev neteče. 

Konflikt je vždy o nějakou hodnotu, život je existenčně závislý na hodnotách, abychom mohli zde dobře žít musíme hodnoty i mít, chceš se mít zde dobře tak si to i musíš zasloužit a pokud se pokusíš o podvody a násilí tak počítej s tím, že za to budeš potrestán. Osud většiny lidí je spojen s tím, že jablko nepadne daleko od stromu, a tak pokud se ubožákům narodí dítě je osudem dítěte být ubožák a tím není život tohoto ubohého člověka optimální.

 

 

Author: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *