Autonomní inteligentní roboti na akumulátory přijdou v roce 2053

Pracuj a utrácej peníze tak to dneska všude funguje, jenže najednou nám práci vezmou stroje a programy, roboti budou v továrnách vyrábět roboty, robot prezident bude vyznamenávat roboty, lidi se nakonec jistě odsunou z civilizace do rezervací a zde se oddělí muži od žen.

Nevěřte naivně tomu že pokud mnoho pracovních míst díky automatizaci a optimalizaci zanikne že vzniknou nová pracovní místa, to jsou jenom pohádky pro hlupáky. Otázkou dne je, kolik máme ještě času, než nám roboti vezmou práci? Vše začne v roce 2053, tehdy zde budou na globálním trhu levní a kvalitní autonomní inteligentní roboti na akumulátory.

Nejdůležitější je u robotů cena a kvalita, jakmile u nového produktu je cena a kvalita přijatelná pro zákazníky tak dochází k tomu, že se produkt dobře globálně prodává. Zdánlivě je 32 let dlouhá doba, a tak se nemusíme zatím ničeho bát, jenže v současnosti čas utíká mnohem rychleji než v minulosti, problém je v tom že nejsme připravení na to, že nás roboti odsunou z civilizace do rezervace.

Mnozí politici a ekonomové žijí v utopii a věří tomu, že nám bude umělá inteligence a roboti sloužit a nebude zde snaha o to, aby nám umělá inteligence a roboti vládli. Podívejme se do minulosti, kdy jsme mnohému věřili a najednou přišli změny které jsme nečekali a my jsme byli v neřešitelné situaci.

Author: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *