Inteligence pracuje s hodnotami

Následkem je snaha oklamat inteligenci pomocí reklamy, která inteligenci klame a tím hodnotu zvyšuje nebo snižuje, z dálky vše vypadá jinak než z blízka. Nejde jenom o lidský problém, v přírodě je taky mnoho reklamy kdy pomocí vzhledu nebo pachu, je zde oklamání nepřítele. 
 
Když uklízíme tak pracujeme s hodnotami, a to co nemá hodnotu je eliminováno, hodnotu určuje nejvíce situace, se změnou situace se tak hodnota mění. Máte malou mzdu, protože pro zaměstnavatele máte malou hodnotu, máte problém si najít hodnotného partnera, protože nemáte velikou hodnotu. Za války dochází k tomu, že hodnota člověka poklesne natolik že jej někdo cizí zabije a nikomu to nevadí. 
 
Pokud má něco velikou hodnotu tak je zde snaha to ukrást, proto se veliké hodnoty chrání tak, aby je nikdo nemohl snadno ukrást. Často je u mnohého hodnota relativní, podívejme se třeba na hodnotu našeho času, pro nás má náš čas velikou hodnotu a pro cizí lidi nemá náš čas žádnou hodnotu. 
 
Pokud se chcete mít dobře v tomto času a prostoru tak se musíte naučit problematice hodnot jenom tak nebudete plýtvat tím co má pro vás hodnotu, dobrotu si musí zde každý zasloužit, je chybou krmit parazity a zalévat plevel. Dejte si veliký pozor na bludy, které se snaží o to abyste v životě bloudili, protože neznáte u všeho skutečnou objektivní hodnotu, nejprve prověřujte, než začnete důvěřovat, lidi si totiž často hrají na to, co nejsou, a tak čerti z dálky vypadají jako andělé.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *