Jako prioritu číslo jedna u prevence bych doporučil kvalitu

Prevence je optimální aktualizovaná soustava opatření, která mají předcházet nějakému nežádoucímu systémovému jevu, například; chybám, lhaní, krádeži, znásilnění, vydírání, šikanování, nemocem, chybným závislostem, zločinům, nehodám, neúspěchu, konfliktům, násilí, katastrofám, válkám, přemnožení, degeneraci, dogmatismu, extremismu, rasismu, vandalismu, nezaměstnanosti, bídě, lenosti, pyšnosti, sebevraždě, depresi, atd.

Vše zde jsou jenom příčiny a jejich následky, v mnohém už prevenci běžně používáme a tak jsme eliminovali mnoho nežádoucích jevů a tím máme méně problémů, je třeba jít ale do hloubky tohoto problému, abychom tak zabránili konečně tomu, co je zde nežádoucím systémovým jevem. Podle mě je třeba udělat prevenci na míru každému subjektu a objektu, zřídíme něco jako je OSN, ale posláním této organizace, bude jenom prevence v globálním měřítku.

Základem pro novou organizaci bude nutno si ujasnit priority na které se prevence bude nejvíce zaměřovat, tyto priority se budou optimalizovat podle situace v různých částech světa. Jako prioritu číslo jedna u prevence bych doporučil kvalitu, u mnohého se už kvalita pečlivě kontroluje, ale u jiného je kontrola kvality velmi zanedbaná nebo žádná. Nedávno zde byl problém s nekvalitním tvrdým alkoholem a mnoho lidí zemřelo nebo těžce onemocnělo, proč zde selhala kontrola?

Nebo zde nedávno spadl v Praze most po kterém šli lidi, zde naštěstí nikdo nezemřel. To jsou jenom drobnosti v porovnání s druhou světovou válkou, ve které zemřelo mnoho miliónů lidí zbytečně, dále je zde extremismus a vandalismus, a zde zase umírá zbytečně mnoho lidí.

Lidi si zaslouží kvalitní život, nestačí slibovat že bude líp, je třeba pro to i něco udělat, představme si modelovou situaci, vyjdete ráno z domu do zaměstnání a před domem na vás čeká policie a odveze vás na preventivní kontrolu vašeho těla a vašeho mozku, v nemocnici rozhodnou, jestli dostanete certifikaci na to, že můžete chodit ven z domu na jeden rok.

Léčit a vyléčit, pomáhat a chránit, učit a vyučit, vědět a nechybovat, atd. o tom bude nová doba, založená na dokonalé prevenci, pro nikoho zde nebudou výjimky a imunita, jsou věci na kterých nelze šetřit.

Author: admin