Jaký je rozdíl mezi inteligencí a moudrostí?

Za zlato si moudrost nikdo nekoupí, moudrost je nad zlato, to že je zde někdo v něčem úspěšný a populární neznamená to, že je i moudrý. Mnohdy člověk z dálky vypadá jako moudrý a z blízka poznáme že je to hlupák, proto se hlupáci snaží o to, aby je nikdo nemohl poznat z blízka, vše je zde mnoho tisíciletí jenom pokrytecké divadlo, ve kterém si hlupáci hrají na to, že jsou moudří.
Z díla nakonec poznáme, kdo je hlupák a kdo je moudrý, proto se hlupáci vyhýbají práci abychom z jejich práce nepoznali to, že jsou hlupáky. To že má někdo vysoké IQ a vysokoškolský titul, neznamená to, že je moudrý! Jaký je rozdíl mezi inteligencí a moudrostí?
Inteligence je schopnost vyřešit složitý problém, moudrost je schopnost se vyhnout složitým problémům, moudrý člověk ví že vše jsou zde příčiny a následky a že příčinou většiny problémů je dobrota k tomu co si dobrotu nezaslouží, čiň pitomcům dobře a oni z tebe pitomce udělají.
Společnost je dneska sociálně populistická, a tak dělá sociální dobro těm co si dobrotu nezaslouží, populismus je podřezávání větve, na které sociální společnost sedí, zaléváme plevel a krmíme parazity, to nemůže logicky ekonomicky a politicky dlouho fungovat, kdo za nás splatí obrovské dluhy?
K čemu je nám armáda, která není bojeschopná, k čemu je nám nadbytek státních zaměstnanců, co vymýšlejí jenom samé pitomosti a dělají tak z nás pitomce a ubožáky atd.

Author: admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *