Začalo vše u vyhnání z ráje?

Na počátku bible je mytologický příběh o tom jak bůh vyhnal Adama a Evu z ráje, pro věřící je to začátek lidské kultury, nevěřící vycházejí z toho že jsme vznikli z opice pomocí evoluce. Někdo hovoří zase o mimozemšťanech co zde měli sex s opicemi, a následkem vznikl člověk. Jakmile budeme mít konečně stroj času, tak zjistíme jak to opravdu bylo, zatím zde jsou jenom teorie a nejsou zde důkazy.

Naše kulturní civilizace je postavená na výhodách které nám poskytuje věda a technika, díky nástrojům a později strojům získáváme výhody a tak můžeme mít k dispozici levně mnoho zboží a služeb. Po skončení druhé světové války v roce 1945 se začali používat počítače které bylo třeba naprogramovat, nejprve se dělali programy na míru počítačům a potom začali vznikat univerzální operační systémy. Velikým zlomem byl vynález integrovaných obvodů a později přišli procesory a potom i malé počítače které si mohli koupit i bohaté soukromé osoby.

To vedlo logicky k počítačové síti a později i globálnímu internetu. Najednou zde byla digitalizace a vše bylo na baterky a akumulátory. Místo mechanického psacího stroje je zde notebook a tiskárna, místo zrcadlovky na kinofilm je zde digitální zrcadlovka která má na vše automatiku a umí i natočit video. Mnoho profesí zaniklo a mnoho jich zase vzniklo, vše se začalo rychle měnit a nejhůře jsou na tom lidi co jsou už ve starobním důchodu a nechápou to proč adolescenti pořád koukají do mobilních telefonů a tak je často díky sluchátkům na uších, při přecházení silnice, srazí automobil.

Author: admin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..